For info og til reservering af dagen.

Vi har været i kontakt DSvU og givet en positiv bekræftelse på at Holstebro Svæveflyveklub sammen med Vestjylland Svæveflyveklub gerne vil deltage i et FLV PR arrangement i Holstebro, til Open By Night d. 4. juni. https://holstebro-handel.dk/events/2020/june/open-by-night/

Simulatoren er booket til det og vi tager den med på standen. Jeg håber også der bliver plads til et svævefly eller 2. Detaljerne i forhold til tidsrum, hvor meget plads vi har osv., har vi endnu ikke fået men bliver udsendt når vi ved mere. Vi håber at s-medlemmerne vil støtte op om det og afsætte tiden til det. Idet at dette er et sammenarbejde med FLV og DSvU kan vi ikke medbringe klubbens UL og RC fly på denne stand, men måske vi også selv skal lave bestille en stand med RC fly og klubbens Eurofox. Send mail til bestyrelsen hvis du vil deltage med UL eller RC og vi vil forsøge at få en plads.

Rigtig god weekend til jer alle